Program

2024


13–24 maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej

ul. T. Kościuszki 25

Dąbrowa Górnicza 

  • KONKURS PLASTYCZNY ,,ROSNĘ, JAK DRZEWO’’ 

17–19 maja piątek, sobota, niedziela

Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej

Racibórz 

  • III DNI DULCISSIMIAŃSKIE 

17,18,19 maja piątek, sobota, niedziela

godz. 19:00, godz. 18:00, godz. 18:00

Nazwa miejsca

ul.

Miasto 

  • SPEKTAKL ,,GALAPAGOS CZYLI DRUGA ARKA NOEGO’’
    reż. Rafał Szumski 

17–19 maja piątek-niedziela

Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich

Teren pod Kopcem Wyzwolenia

Piekary Śląskie 

  • DNI PIEKAR ŚLĄSKICH  

18 maja sobota

17.00

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

ul. Gen. de Gaulle'a 17

Zabrze 

  • KONCERT INAUGURACYJNY XVII METROPOLITALNEGO ŚWIĘTA RODZINY 

godz. 15.00

Miejski Dom Kultury „Ligota” Katowice

Amfiteatr Park Zadole, ul. Wczasowa 15

Katowice 

  • XXVII ŚWIĘTO KWITNĄCYCH GŁOGÓW 

godz. 17.30

Dział Etnologii Miasta Oddział Muzeum Historii Katowic

ul. Rymarska 4

Katowice-Nikiszowiec 

  • MIAŁA STRÓJ BOGATY, MALOWANY W KWIATY  

godz. 18.00

Dział Grafiki Muzeum Historii Katowic

ul. Ks. J Szafranka 9

Katowice 

  • ODBIJ WZORY, TWÓRZ KREACJE!  

19 maja niedziela

godz. 14.00

Archikatedra Chrystusa Króla

ul. Plebiscytowa 49a

Katowice 

  • MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI JUBILATÓW – JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE 2024 

godz. 9.00

Park Śląski

Chorzów 

  • SPACER W PARKU ŚLĄSKIM 

    organizatorzy: PTTK Oddział Chorzów oraz Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Chorzów

godz. 10.00

Stadion MOSIR Orkan

Dąbrówka Wielka  

  • III EDYCJA BIEGOWEGO GP MOSIR 2024  

    organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich

godz. 10:00–15:00

Centrum Integracji Międzypokoleniowej

ul. Dąbrowskiego 7

Chorzów 

  • FEST FLORA FEST 

godz. 12:00–16:00

Muzeum Powstań Śląskich

ul. Polaka 1

Świętochłowice 

  • RODZINNY DZIEŃ W MUZEUM 

godz. 12.00

Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej

ul. 3-go Maja 30

Dąbrowa Górnicza 

  • MAGICZNY REALIZM
    (Rafał Olbiński, Zdzisław Beksiński, Wojciech Siudmak, Salvador Dali)  

godz. 18.00

Raciborskie Centrum Kultury

ul. Chopina 214

Racibórz 

  • A TO POLSKA WŁAŚNIE
    - Koncert ZPiT Śląsk im. S. Hadyny 

20 maja poniedziałek

godz. 11.00

Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Rudzi Śląskiej- Kochłowicach

Ruda Śląska - Kochłowice  

  • BARWNY KOROWÓD Z OKAZJI INAUGURACJI XX TYGODNIA GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI W RUDZIE ŚLĄSKIEJ  

21–22 maja wtorek, środa

godz. 10.00-15.00

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”

ul. Zamkowa 3

Koszęcin 

  • DZIEŃ SENIORA - SENIOR AKTYWNY ARTYSTYCZNIE
    - Dni dostępności w Zespole „Śląsk” 

22 maja środa

godz. 17.00, 18.30

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

ul. Przejazdowa 8

Tychy 

  • WARSZTATY RODZINNE - ,,KARTKA 3D’’ 

23 maja czwartek

godz. 17.00–19.00

Pl. Karin Stanek 1

Bytom 

  • KONCERT ,,MAMY SIEBIE’’ 

    Współorganizacja: Miasto Bytom, Bytomskie Centrum Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, Młodzieżowy Dom Kultury nr 2

24 maja piątek

godz. 17.00

Ośrodek Kultury w Sarnowie

ul. Szkolna 3

Sarnów

  • KONCERT Z OKAZJI DNIA MATKI ORAZ WYSTAWA MALARSTWA MONIKI BZOWSKIEJ  

godz. 10.00–20.00

Miejska Bibliotek Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury i Sportu

ul. Wolności 16

Pyskowice 

  • FAMILIJNIE I KREATYWNIE

godz. 10.00

Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej

ul. Wita Stwosza 1

Ruda Śląska 

  • DZIEŃ OTWARTY W OŚRODKU ADAPTACYJNYM  

godz. 10.00

Miejski Dom Pomocy Społecznej ,,Złota Jesień’’

ul. Imieli 12

Świętochłowice 

  • WIELOPOKOLENIOWY PIKNIK RODZINNY 

24 maja piątek

godz. 19.00

Ośrodek Kultury ,,Andaluzja’’

ul. Oświęcimska 45

Piekary Śląskie

  • MAMA TO SKARB
    - koncert z okazji Dnia Mamy  

godz. 16.00

Filia nr 8 MBP

ul. Ofiar Katynia 93

Dąbrowa Górnicza 

  • PIKNIK ,,W RODZINIE SIŁA’’  

    organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej

godz. 17.00

Dzielnicowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich – Dąbrówce Wielkiej

ul. Szymanowskiego 2b

Piekary Śląskich 

  • KONCERT OPERETKOWO-MUSICALOWY Z OKAZJI DNIA MATKI

godz. 17.00

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary Filia GOK – Ośrodek Kultury w Sarnowie

ul. Szkolna 3

Sarnów  

  • KONCERT KAMERALNY SEKCJI WOKALNEJ GOK Z OKAZJI DNIA MATKI POŁĄCZONY Z WYSTAWĄ MALARSKĄ  

18–30 maja i 31 maja – 2 czerwca

Kino Zacisze

ul. Bytomska 73

Piekary Śląskie 

  • Film familijny ISTOTY FANTASTYCZNE oraz Film animowany GARFIELD 

25 maja sobota

godz. 10.00–14.00

CESiR Park Zielona

  • DZIEŃ DZIECKA ZE STRAŻĄ POŻARNĄ I POLICJĄ 

    organizatorzy: Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska,
    współorganizator: Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej

godz. 11.00

Dział Edukacji i Promocji Muzeum Historii Katowic

ul. Ks. J. Szafranka 9

Katowice 

  • MUZYCZNE OPOWIEŚCI 

godz. 12.30–14.30

Urząd Miasta Ruda Śląska

ul. Bujoczka 24

Ruda Śląska 

  • RODZINNY PIKNIK PRZY PIEKAROKU 

godz. 17.00

Ośrodek Kultury w Strzyżowicach

ul. Belna 1

Strzyżowice  

  • MONA LISA - KONCERT DLA MAMY  

26 maja niedziela

godz. 10.30

Parafia NMP I Św. Bartłomieja

Wzgórze Kalwarii

Piekary Śląskie 

  • MSZA ŚWIĘTA – PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN I MŁODZIEŃCÓW DO SANKTUARIUM MATKI SPRAWIDLIWOŚCI I MIŁOŚCI SPOŁECZNEJ  

godz. 16.00-18.00

SCK Park Tradycji

ul. Orzeszkowej 12

Siemianowice Śląskie 

  • PIKNIK POD SZYBEM NA DZIEŃ MATKI ,,GRYFNO MATULA’’ 

    organizator: Siemianowickie Centrum Kultury

godz. 16.00

Śląski Teatr Lalki i Aktora ,,Ateneum’’

ul. św. Jana 10

Katowice 

  • INNY  

27 maja poniedziałek

godz. 16.00–19.00

OSiR ,,Skałka’’

ul. Bytomska 40

Świętochłowice

  • DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO

    organizatorzy: Miasto Świętochłowice, Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach, Ośrodek Sportu i Rekreacji ,,Skałka’’

28 maja wtorek

Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej

ul. 3-go Maja

Dąbrowa Górnicza 

  • SPEKTAKL TEATRALNY ,,PARADY’’ WG JANA POTOCKIEGO  

29 maja środa

godz. 10.00

Dzielnicowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich – Brzezinach Śląskich

ul. Roździeńskiego 99

Piekary Śląskie 

  • DZIEŃ DZIECKA – IMPREZA PLENEROWA 

31 maja – 1 czerwca piątek-sobota

godz. 18.00–23.00

Park im. Józefa Hallera

Dąbrowa Górnicza 

  • DNI DĄBROWY GÓRNICZEJ 2024  

    organizator: Pałac Kultury Zagłębia

31 maja – 2 czerwca niedziela

godz. 10.00-15.00

Pałac Kultury Zagłębia

Plac Wolności 1

Dąbrowa Górnicza

  • PeKaZetka – II PAŁACOWY PRZEGLĄD KABARETOWY  

1 czerwca sobota

godz. 11.00

Dział Edukacji i Promocji Muzeum Historii Katowic

ul. Ks. J. Szafranka 9

Katowice

  • W DAWNEJ KUŹNICY ŻELAZA SZUKAMY POCZĄTKÓW HERBU KATOWIC  

godz. 14.00

Dział Etnologii Miasta Oddział Muzeum Historii Katowic

ul. Rymarska 4

Katowice-Nikiszowiec 

  • ROCZNICOWY MISZUNG INDUSTRIADOWY
    – gadżet na 15 rocznicę Industriady  

godz. 11.00–13.00

Park Donnersmarcków w Piekarach Śląskich – Kozłowa Góra

ul. Powstańców Śląskich

Piekary Śląskie 

  • PIKNIK PLENEROWY DLA DZIECI W PARKU DONNERSMARCKÓW  

    organizator: Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich

godz. 11.00–19.00

Park Miejski im. hm. Franciszka Kachla

Bytom  

  • BYTOMSKI PARKOWY DZIEŃ DZIECKA
    LUBIĘ MOJE MIASTO

    Współorganizacja: Urząd Miejski w Bytomiu, Bytomskie Centrum Kultury, podmioty miejskie

godz. 14.00

Śląski Teatr Lalki i Aktora ,,Ateneum’’

ul. Św. Jana 10

Katowice 

  • TRUFEL

godz. 13.00–18.00

ul. Św. Wojciecha 118

Radzionków 

  • DZIEŃ DZIECKA 

    organizatorzy: Centrum Kultury ,,Karolinka’’, Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku.

1 czerwca – 2 czerwcasobota-niedziela

Błonia zamku siewierskiego

Siewierz 

  • DNI ZIEMI SIEWIERSKIEJ

    organizator: Miejsko-Gminne Centrum Rozrywki Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu

1 czerwca – 2 czerwcasobota-niedziela

godz. 17.00

Teatr Nowy

Plac Teatralny 1

Zabrze 

  • SPEKTAKL NIESAMOWITE PRZYGODY SKARPETEK
    – reż. Zbigniew Stryj

2 czerwca niedziela

MDK Jordan

ul. Chopina 2

Siemianowice Śląskie 

  • KOLOROWY DZIEŃ DZIECKA

    organizator: Wydział Kultury i Sportu UM Siemianowice Śląskie

godz. 14.00–20.00

Górka Środulska

ul. 3 maja 51

Sosnowiec 

  • WIELKI FINAŁ TYGODNIA DZIECKA 

    organizator: Gmina Sosnowiec

godz. 10.00

Park ks. Damrota

ul. Damrota 5

Pilchowice 

  • 13. BIEG IM. KS. KONSTANTEGO DAMROTA

    organizatorzy: Gmina Pilchowice, Powiat Gliwicki, GOK Pilchowice

godz. 9.00

Stadion MOSIR

ul. Olimpijska 3

Piekary Śląskie 

  • DZIEŃ DZIECKA W MDK-u 
    Trójkolorowy Dzień Dziecka 2024

    organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich

godz. 16.00

Sala widowiskowa Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich

ul. Bytomska 73

Piekary Śląskie 

  • KONCERT PIOSENEK DLA DZIECI W WYKONANIU ZESPOŁU SPOKO LOKO

    organizator: Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich

godz. 14.00

Park Hallera

Dąbrowa Górnicza 

  • BIEG SKRZATA 

    organizator: CSiR w Dąbrowie Górniczej

godz. 17.00

Raciborskie Centrum Kultury

ul. Chopina 21

Racibórz 

  • ,,SZALONE LATA 80. - MUZYCZNY POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI’’
    - koncert w wykonaniu zespołu wokalnego Perspektywa 

2 czerwca niedziela

godz. 17.00

Miejski Dom Kultury ,,Koszutka’’ – filia ,, Dąb’’ w Katowicach

ul. Krzyżowa 1

Katowice 

  • WIECZORY MUZYCZNE - KONCERT ZESPOŁU ŻAKIETY







IMPREZY TOWARZYSZĄCE

16 czerwca niedziela

godz. 12.00–19.00

Park Kościuszki

Katowice 

  • MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY KATOWICE 2024

    organizatorzy: Katarzyna i Damian Malcharczyk
    współorganizatorzy: Fundacja Kampanii Społecznych im. Św. Stanisława Papczyńskiego, Klub Inteligencji Katolickiej Katowice

22 czerwca sobota

godz. 14.00–20.00

Zabytkowa Kopalnia Ignacy

ul. Mościckiego 3

Rybnik

  • KONCERT CHARYTATYWNY

    organizatorzy: Fundacja TVS, Zabytkowa Kopalnia Ignacy